33 lata na rynku

O firmie

Historia Przedsiębiorstwa Wdrożeniowo-Produkcyjnego „MESCOMP” rozpoczyna się w roku 1987, kiedy grupa inżynierów wywodzących się z Polskiej Akademii Nauk założyła spółkę typu joint-venture, jako jeden z niewielu dozwolonych wówczas rodzajów prywatnej działalności gospodarczej. Do 1993 roku działała jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, od tego momentu jako akcyjna.

Od początku działalności spółka MESCOMP zajmowała się dostarczaniem rozwiązań informatycznych i telekomunikacyjnych. Oferowała zarówno realizację kompletnych sieci telefonicznych i komputerowych, w tym budowę linii światłowodowych, instalację central oraz tworzenie dedykowanego oprogramowania dla firm i instytucji publicznych, jak również sprzedaż urządzeń abonenckich i komputerowych dla klientów indywidualnych we własnej sieci sklepów. Firma od początku blisko współpracowała z Telekomunikacją Polską S.A., a także została inwestorem strategicznym w spółce „Radomska Wytwórnia Telefonów - Telefony Polskie S.A.”, powstałej w ramach restrukturyzacji największej w Polsce fabryki telefonów, stając się jednym z największych dostawców urządzeń dla TP S.A.

W latach następnych MESCOMP włączył się w pionierskie prace w zakresie budowy sieci telewizji kablowych. Działania te zaowocowały utworzeniem Aster City - największej wówczas sieci telewizji kablowej w Warszawie oraz własnych regionalnych sieci w miastach na terenie środkowej Polski.

W celu sprawnego zarządzania działalnością oraz stałego podnoszenia jakości i rozwoju świadczonych usług, od połowy lat 90. MESCOMP buduje grupę kapitałową specjalistycznych podmiotów zależnych. W ten sposób utworzono między innymi spółki celowe:

Mescomp Technologies SA

kontynuuje działalność dystrybucji urządzeń telekomunikacyjnych, poszerzając później swój asortyment także o elektroniczne wyroby medyczne

Telewizja Kablowa TVM SA

realizowała budowę oraz zajmowała się eksploatacją sieci telewizji kablowej należących do grupy

Media Com SA

specjalizuje się w dostarczaniu gotowych rozwiązań informatycznych, internetowych oraz treści multimedialnych